Warsztaty plastyczne „Van Gogh – krajobraz mojej małej ojczyzny” / 10 stycznia

Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach zaprasza w środę 10 stycznia na kolejną edycję warsztatów plastycznych dla dzieci. Tym razem w trakcie zajęć tematem przewodnim będą lokalne pejzaże oraz spojrzenie na nie okiem jednego z najwybitniejszych malarzy XX wieku – Vincenta Van Gogha. Urzekające pejzaże ziemi Wierzchosławickiej wykonane technikami jakimi posługiwał się Van Gogh – to gwarancja ciekawie spędzonego czasu!  

Vincent van Gogh to jeden z najbardziej znanych malarzy postimpresjonistyczny, a jego twórczość dzięki żywej kolorystyce i emocjonalnemu oddziaływaniu wywarła dalekosiężny wpływ na sztukę XX w. Dziś jest powszechnie uważany za jednego z największych malarzy w historii, artystę którego twórczość stanowi istotne źródło sztuki współczesnej. Był autorem ponad 2000 dzieł, a jego liczne autoportrety, pejzaże, portrety i słoneczniki należą do najbardziej rozpoznawalnych i najdroższych dzieł sztuki na świecie.

Udział w warsztatach to prosty sposób na wspaniałą zabawę dla dzieci. To okazja do pobudzenia wrażliwości i wyobraźni dziecka w ramach twórczości własnej.

Zajęcia odbędą się w 20 osobowej grupie w terminie:

– Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach, sala nr 7 – zajęcia 10 stycznia (środa) od godz. 17.00 do godz. 18.30.

Zapisy i szczegóły pod nr tel. 014 657 57 57. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszenia. Zajęcia płatne – symboliczne 7 zł.

Zapewnimy niezbędne materiały. Zajęcia poprowadzi pani Elżbieta Tomulik.

Serdecznie zapraszamy!

Post Author: Marzena Padło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *