Już 18 czerwca zapraszamy Państwa do Ostrowa na tereny rekreacyjnosportowe na II edycję „Sobótki nad Dunajcem”. W tym roku przed Państwem zaprezentują się zespoły folklorystyczne z terenu województwa małopolskiego. Tradycyjnie odbędą się warsztaty wicia wianków przeprowadzone przez Klub Seniora „Przystań” z Wierzchosławic, puszczanie wianków na Dunajcu oraz symboliczne  zapalenie ogniska sobótkowego. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. 

Gwiazda sobótkowego wieczoru będzie koncert zespołu ZAZULA – młody, polsko-ukraiński zespół, specjalizujący się w tzw. technice „śpiewu białego”. W swojej twórczości sięga do korzeni muzyki ludowej krajów słowiańskich, w szczególności czerpiąc ze wspólnoty polskiego i ukraińskiego dziedzictwa kulturowego.
Ideą, której hołduje zespół Zazula od samego początku jego istnienia jest budowanie mostów między narodem polskim i ukraińskim.  

Jeśli prowadzisz zespół i chciałbyś wziąć udział w Przeglądzie twórczości zespołów ludowych  pn. „SOBÓTKA nad Dunajcem” pobierz dokumenty i prześlij je do nas do 6 czerwca br. Więcej informacji w regulaminie. 

Karta zgłoszenia SOBÓTKA

Regulamin Sobótka 2022

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu. 

 

 „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.