Relacja / „Dzieci dla dzieci” charytatywne przedstawienie w Wierzchosławicach

W sobotę 13 stycznia 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Łękach Górnych zaprezentowali w gościnnych progach Centrum Wsi Polskiej w Wierzchosławicach przedstawienie jasełkowe. Uczniowie pod przewodnictwem Zofii Ziaji oraz Anety Gorgosz zaprezentowali historię o Bożym Narodzeniu pokazaną z dużym poczuciem humoru, ale też zawierająca w sobie uniwersalne przesłanie. Licznie zgromadzona publiczność doceniła wysiłek uczniów ogromnymi brawami, a obecny na przedstawieniu poseł Wiesław Krajewski nie szczędził pochwał pod adresem uczniów i organizatorów. Wierzchosławickie Jasełka zostały odegrane w szczytnym celu, którym była pomoc niepełnosprawnym dzieciom.

W drugiej części wydarzenia Zespół Pieśni i Tańca Swojacy „Swojacy” dał koncert kolęd po którym odbyła się licytacja na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

Nie zabrakło również poczęstunku i wielu ciepłych słów pod adresem uczniów. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczniom-aktorom, którzy brali udział w Jasełkach.

– Cieszę się, że zgromadzona publiczność chętnie wsparła swoimi datkami zbiórkę na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci z Gminy Wierzchosławice. Do puszek trafiło łącznie 1710 zł. Te środki w najbliższych dniach zostaną przekazane do dwóch potrzebujących rodzin z naszej gminy. Serdecznie dziękuję za okazane wsparcie i dobre serce! – mówił wójt Zbigniew Drąg. 

Przedstawienie zostało zorganizowane z inicjatywy wójta Gminy Wierzchosławice Zbigniewa Draga oraz kadry nauczycielskiej szkół podstawowej w Łękach Górnych. Serdeczne podziękowania należą się również wszystkim osobom i firmom, które włączyły się we wsparcie organizacji tego wydarzenia.


Foto Krzysztof Skóra
Video – Dariusz Lech


Video

Post Author: MP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *