Melomaluchy w Wierzchosławicach

Centrum Sztuki Mościce oraz Centrum Kultury w Wierzchosławicach zapraszają najmłodszych mieszkańców Gminy Wierzchosławice (w wieku od 6 do 12 lat – oczywiście wraz z rodzicami) w niedzielę 19 listopada o godz. 14.00 na spotkanie z muzyką klasyczną w ramach projektu „Melomaluchy”. Mile spędzone popołudnie będzie z pewnością impulsem do dalszego odkrywania tej dziedziny sztuki zarówno przez najmłodszych melomanów, jak i ich rodziców. 

„Melomaluchy” to rodzinne spotkanie z muzyką klasyczną. Będzie słuchanie, wspólne granie i zabawa. Dowiemy się skąd bierze się muzyka, jak się ją robi, co w niej słychać i jak słuchać aby była fajna.

Rodzice będą poproszeni o zadbanie o odpowiedni strój adekwatny dla publiczności koncertowej, a dzieci otrzymają programy koncertowe w formie zagadek, malowanek, krzyżówek.

 

Do projektu „Melomaluchy” organizator – Centrum Sztuki Mościce – zaangażował profesjonalnych muzyków, absolwentów Akademii Muzycznych, na co dzień prowadzących aktywną działalność koncertową.  Dla zgromadzonej publiczności zagrają muzycy  z zespołu Arso Ensemble. Koncert i zabawy muzyczne poprowadzi Anna Podkościelny-Cyz – doświadczony pedagog, muzyk, miłośniczka dzieci i wiolonczeli.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Województwa Małopolskiego.

Partnerem organizacyjnym projektu jest Centrum Kultury w Wierzchosławicach.

Koncert odbędzie się w auli Centrum Kultury Wsi Polskiej – 19 listopada (niedziela) o godz. 14.00. Obowiązuje strój wizytowy (zarówno małych jak i dużych melomanów).

Zapisy i szczegóły pod nr tel. 014 657 57 57. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszenia. Udział w koncercie jest płatny (5 zł).

Serdecznie zapraszamy!

Post Author: Krzysztof Bogusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *