Wolne miejsca na ferie !

Wolne miejsca na „Klub Twórczego Podróżnika”, czyli tygodniowe zajęcia feryjne z Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach.

Podczas zimowych zajęć w KTP będziemy „podróżować” po najzimniejszych zakątkach globu. Nasza podróż to gra planszowa, więc żeby pokonać kolejne etapy, uczestnicy będą wykonywali różnorodne zadania.

Naszą wędrówkę zaczniemy od dalekiego Kirgistanu – czy wiesz gdzie on leży? Ludzie, którzy się tam wybierają muszą lubić górskie wędrówki, bo góry zajmują aż 93% kraju i zimno- średnia roczna temperatura to tylko 1.5 stopnia Celsjusza. ZIMNO !!! My jednak nie zmarźniemy. Odwiedzimy miasto MURGOP, które leży na wysokości 3650 m n.p.m. i zrobimy sobie kołpaki – wcale nie chodzi o te do samochodu. Następnie wybierzemy się do Mongolii, której stolica Ułan Bator jest najzimniejsza stolicą świata. By tam trochę pomieszkać zbudujemy jurty i pójdziemy poszukać skamieniałości dinozaurów, których jest tam nadal dużo. Kolejnym punktem podróży będzie Rosja słynąca z rzeźb lodowych wykonywanych z brył lodowych transportowanych z najgłębszego jeziora na świecie, po którym zimą jeździ się samochodem. Udamy się na Kamczatkę zwaną Ziemią „ognia i lodu” W czasie naszej wędrówki odwiedzimy Norwegię- kraj w którym ulubionymi sportami są sporty zimowe. Na norweskiej wyspie Svalbard poszukamy niedźwiedzi polarnych, których jest tam więcej niż ludzi. W Gwardii Królewskiej poszukamy najsłynniejszego rekruta – Pingwina Królewskiego. Będziemy musieli jednak uważać na Trolle. Na koniec udamy się do Kanady. To ojczyzna syropu klonowego więc poznamy przepisy na pyszne ciasteczka. W miesiącu lutym odbywa się tam Karnawał Zimowy, podczas którego główną atrakcją są lodowe rzeźby i śniegowe tańce. Może też zrobimy podobny karnawał: maski, przebrania nawet bez lodu? Poznamy też zwyczaje tamtejszych plemion indiańskich.

W przerwach między poszczególnymi etapami podróży uczestnicy będą rozwijać talenty plastyczne, konstruktorskie i wiele innych. Klub Podróżnika to też liczne zabawy i gry.

Będzie też czas na eksperymenty naukowe i zawody sportowe w niecodziennych dyscyplinach.
Każdy uczestnik otrzyma mapę świata i będzie tworzył własny niepowtarzalny dziennik podróży.

Zapisy osobiste w recepcji Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach (tel. 14 657 57 57).
Zapraszamy

Post Author: ł s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *