Wiosenna Reaktywacja 2019 – dni pełne aktywności

Idzie WIOSNA !

Nie sposób pozostawić tego faktu samemu sobie , dlatego Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach zaprasza do „Wiosennej Reaktywacji 2019” – dni pełnych aktywności.

W programie wydarzenia:
– zawody kartingowe
– dynamiczne szczudła
– slackline
– speedminton
– wycieczka rowerowa
– amatorski turniej tenisa ziemnego

———————————————–

28.03.2019 r. (czwartek) godz. 17.30 – 20.00

GOKARTY
Nasze wiosenne „wybudzanie” zaczniemy od mocnego uderzenia i ryku silników, gdyż przyjdzie nam stanąć do rywalizacji na torze kartingowym.
Do udziału w zawodach zapraszamy wszystkich, niezależnie od posiadanego doświadczenia i umiejętności.
Szczegóły rozgrywek można znaleźć w linku:https://www.kultura.wierzchoslawice.pl/wiosenne-grand-prix…/
Koszt udziału – 55 zł
Zapisy wraz z płatnościami przyjmowane są do 26 marca w recepcji GCK.

——————–
29.03.2019 r. (piątek) godz. 15.00 – 17.30

ZABAWY W PARKU
Na drugi, z trzech zaplanowanych aktywnych dni, przewidziano swobodną zabawę w plenerze w okolicznościach naszego zielonego parku i altany. Każdy z odwiedzających będzie miał okazję spróbować swoich sił w szeregu aktywności.
Dynamiczne szczudła, czyli poweriser, umożliwiają nawet dwumetrowe skoki! Aby osiągnąć takie umiejętności wymagane są tygodnie, a czasem miesiące praktyki. Zaczniemy więc od nauki chodzenia i spokojnego truchtania .
Speedminton to kolejna z dyscyplin, której będzie można spróbować, odwiedzając nas w piątkowe popołudnie. W najprostszych słowach, jest to połączenie tenisa ziemnego z badmintonem. Dwa pola, dwie rakiety, jedna lotka… .
Dla przybyłych zaplanowano również zabawę slackline, czyli chodzenie po rozciągniętej między dwoma drzewami taśmie. Jednak bez obaw, gdyż owa taśma wisi zaledwie kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią i daje szereg możliwości, sięgających znacznie dalej, niż tylko spacerowanie po niej .
WSTĘP WOLNY !

——————–
31.03.2019 r. (niedziela) godz. 09.00 – 12.00

WYCIECZKA ROWEROWA (wymagane zgłoszenia)
Niedziela będzie nie mniej aktywna, gdyż już na 09.00 zaplanowano Wycieczkę Rowerową mającą formę spokojnego przejazdu połączonego z podziwianiem okoliczności pięknej przyrody.
Trasa nie jest odgórnie narzucona i będzie dostosowana do możliwości, wieku i predyspozycji uczestników tak, by każdy mógł bez większych trudności ją pokonać.
Start nastąpi 31 marca o godz. 9.00 sprzed budynku Centrum Kultury w Wierzchosławicach, po czym skierujemy się w stronę leśnych ścieżek, którymi będziemy się przemieszczać.
Zakończenie przejazdu zaplanowane jest pomiędzy 11.00, a 12.00, może jednak ulec pewnemu przesunięciu w jedną lub drugą stronę . Warto zabrać ze sobą małe plecaki, do których można wrzucić dokumenty, cienką kurtkę i coś do picia/przegryzienia w przewidzianej przerwie. Nie jest wymagana wysoka kondycja. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Osoby niepełnoletnie pod bezpośrednią opieką lub za pisemną zgodą rodzica (Gminne Centrum Kultury nie zapewnia opieki nad małoletnimi uczestnikami przejazdu).
Każdy uczestnik winien dysponować sprawnym technicznie rowerem, posiadającym kompletne, niezbędne wyposażenie w myśl zasad Kodeksu Drogowego.
Wstęp wolny, wymagane są jednak wcześniejsze zgłoszenia do dnia 28 marca w recepcji GCK (14 657 57 57).

——————–
31.03.2019 r. (niedziela) godz. 13.00 – 17.00

TURNIEJ TENISOWY
Kolejnym punktem sobotniego programu „Wiosennej Reaktywacji” będzie Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego. Udział w turnieju mogą zgłaszać zarówno dorośli, jak i dzieci. Przewidziano jedną wspólną kategorię Open. Organizowany turniej to świetna okazja, by odkurzyć swoje rakiety przed nowym sezonem i zmierzyć się na korcie z innymi uczestnikami, przede wszystkim koncentrując się jednak na dobrej, aktywnej zabawie.
Dla zwycięzców turnieju przewidziano pamiątkowe wyróżnienia. Udział w rozgrywkach jest odpłatny i wynosi 25 zł. Istnieje konieczność dokonania wcześniejszych zgłoszeń w recepcji Gminnego Centrum Kultury (nr tel. 14 657 57 57) do dnia 28 marca.

Post Author: ł s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *