Z Wierzchosławic Do Krakowa pociągiem / 25 czerwca

Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach zaprasza mieszkańców Gminy Wierzchosławice do udziału w wycieczce pociągiem do Krakowa. W planie zwiedzanie Wawelu oraz podziemi krakowskiego rynku. Termin wycieczki zaplanowano na niedzielę 25 czerwca.

Dlaczego Kraków i dlaczego pociągiem?

Wyjazd pociągiem z dworca w Bogumiłowicach – to gwarancja szybkiego i wygodnego przejazdu do Krakowa, a równocześnie dodatkowa frajda szczególnie dla młodszych mieszkańców, którzy zazwyczaj jeżdżą do Krakowa z rodzicami samochodem.

Kraków to jedno z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Dodatkowo położny w zakolu Wisły Wawel, świadek minionych epok to jeden z najpiękniejszych pomników polskiej historii i kultury. Jest skarbnicą wiedzy o narodowych dziejach, a jednocześnie symbolem ich ciągłości, w której najlepiej zrozumieć można Polskę i Polaków. Od Krakowa dzieli nas tylko godzina jazdy pociągiem, a przecież w wielu przypadkach ostatni raz zwiedzaliśmy Wawel jako dziecko. Dlatego też chcemy zwiedzić z przewodnikiem część stałych wystaw prezentujących historie i tradycje tego miejsca. W trakcie zwiedzania zobaczymy m.in.: Apartamenty Królewskie, Skarbiec, Zbrojownie oraz Wawel zaginiony. Dla dzieci niewątpliwą atrakcją będzie Smocza Jama.

Drugi etap wycieczki obejmie zwiedzanie nowoczesnej wystawy multimedialnej prezentowanej w Podziemiach Rynku Głównego.  Ta unikatowa ekspozycja to podróż w przeszłość, ożywioną po wiekach przez archeologów. To rezerwat z nienaruszonymi w wielu miejscach reliktami architektury, ale jest to zarazem miejsce, którego klimat buduje także współczesna technika, proponująca nową, inną płaszczyznę spotkań z historią i zabytkami.

Co zobaczymy na trasie (ramowy program):

godz. 9.00 – zbiórka na dworcu w Bogumiłowicach

godz. 9.18 – 10.27 – przejazd pociągiem do Krakowa

godz. 12.00 do 15.00 – Zamek Królewski na Wawelu. Uczestnicy wycieczki zwiedzą wystawy tematyczne:

  • Wawel zaginiony
  • Reprezentacyjne Komnaty Królewskie
  • Skarbiec Koronny i Zbrojeniowa
  • Smocza jama

godz. 15.30 do 16.30 – Sukiennice – podziemia Rynku

godz. 16.30 do 19.00 – czas wolny

godz. 19.00 – zbiórka na Dworcu Głównym w Krakowie

godz. 19.14 – 20.24 – przejazd pociągiem do Bogumiłowic

 

Cena:

– bilety 105 zł – osoby dorosłe

– bilety 95 zł – dzieci i młodzież do 18 roku życia

Cena biletu obejmuje: bilety na pociąg, bilety wstępu do sal muzealnych na Wawelu oraz zwiedzanie ekspozycji w podziemiach krakowskiego rynku, zwiedzanie z przewodnikiem, ubezpieczenie turystyczne.

Liczba biletów ograniczona (tylko 30 miejsc). Szczegółowe informacje dotyczące wycieczki oraz zapisy w recepcji Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, a także pod numerem telefonu 14 657 57 57.

Serdecznie zapraszamy!

Post Author: MP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *