Warsztaty „Poznaj wino – smaki Mołdawii” / 31 maja

Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach zaprasza do udziału w warsztatach „Poznaj wino – smaki Mołdawii”. To warsztaty dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z winem i chcą poznać tajemnice win z różnych zakątków świata. To już czwarte spotkanie nt. win jakie jest organizowane w tym miejscu.

O winach Individo, winnicy Chateau Vartely, ale także o kuchni i zwyczajach w swojej relacji prosto z podróży do Mołdawii opowie Anna Nowakowska – pasjonatka wina, kulinarnych eksperymentów i enologicznych podróży, redaktorka blogów o tematyce winnej i kulinarnej (Projekt Życie, Spotkania przy winie, Wino i kuchnia), od kilku lat współpracująca z magazynem winiarskim „Czas wina” oraz tygodnikiem Temi.

Wydawałoby się, że Mołdawia to kraj zupełnie nieturystyczny. Na pewno mało znany, ale absolutnie wart odwiedzenia. Chociażby po to, aby skosztować tutejszej kuchni i win. Chociaż mówi się, że wino mołdawskie jest dobre, bo tanie, to prawda jest taka, że w tym niewielkim kraju produkują wina na bardzo dobrym poziomie, o czym będą mogli przekonać się uczestnicy spotkania. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną wina z mołdawskiej winnicy Chateau Vartely z serii Individo. Więcej informacji nt winnicy oraz win z niej pochodzących można znaleźć na stronie http://czaswina.wixsite.com/individo <== .

Zajęcia odbędą się w 15 osobowej grupie w Centrum Kultury Wsi Polskiej – 31 maja (środa) od godz. 19.00 do 21.00. Do udziału w warsztatach zapraszamy miłośników wina oraz osoby z branży HoReCa. Warsztaty tylko dla osób pełnoletnich.

Czas trwania warsztatów – 2 godz.

Zapisy i szczegóły pod nr tel. 014 657 57 57. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszenia. Udział w warsztatach jest płatny (35 zł).

Serdecznie zapraszamy!

Post Author: ł s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *