Tygodniowe Warsztaty Wakacyjne dla dzieci

Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach zaprasza dzieci z terenu naszej gminy do udziału w zaplanowanych tygodniowych wakacyjnych zajęciach.

„Twórczy Klub Podróżnika” oraz „Tygodniowe Warsztaty Sportowe” to  świetna alternatywa do tego, by pierwsze tygodnie wakacji spędzić w ciekawy i aktywny sposób w gronie rówieśników.

To również pretekst do wspólnej integracji i zabawy.

Udział w zaplanowanych turnusach winien być poprzedzony wypełnieniem oraz podpisaniem przez rodzica bądź prawnego opiekuna „Karty zgłoszeń”, znajdującej się w naszej recepcji.

Koszt udział w tygodniowych zajęciach wakacyjnych wynosi 170 zł. W cenie wliczone jest wyżywienie (drugie śniadanie oraz dwudaniowy obiad), ubezpieczenie oraz opieka instruktora.

Rezerwacje miejsc wyłącznie osobiste ! Aby zostać wpisanym na listę, należy uiścić przedpłatę w wysokości 70 zł. Przedpłata jest bezzwrotna i przepada w przypadku późniejszej rezygnacji z udziału.

Istnieje możliwość wzięcia udziału przez dane dziecko tylko w jednym, wybranym turnusie !


TWÓRCZY KLUB PODRÓŻNIKA

Podczas zajęć w KTP będziemy „podróżować” po różnych zakątkach globu. Nasza podróż to gra planszowa, więc żeby pokonać kolejne etapy, uczestnicy będą wykonywali różnorodne zadania.

W czasie naszej wędrówki odwiedzimy np. Czekoladowe Wzgórza, które według legendy powstały ze skał rzucanych przez dwóch pojedynkujących się olbrzymów. – naszym zadaniem będzie ich pokonać w rzutach na odległość. Wyprawimy się także do Chin , gdzie odwiedzimy Feniksa, Lwią Altanę i inne okazy Kamiennego Lasu. Żeby się przez niego przeprawić, dzielni podróżnicy będą musieli wykonać lampiony i odtańczyć z nimi taniec smoka lub lwa. W Afryce udamy się do Krateru Ngorongoro. Jest tam największa koncentracja drapieżników na tym kontynencie, więc trzeba będzie uważać. Wpadniemy z wizytą do Króla Juliana z Madagaskaru- dobrze więc będzie pomyśleć o prezencie np. wymyślić dalsze przygody władcy i jego kompanów. W USA postaramy się przejść przez Tęczowy Most by następnie odwiedzić  Górę Niedźwiedzia. Skąd taka nazwa – sami się przekonacie na naszych zajęciach.

W przerwach między poszczególnymi etapami podróży uczestnicy będą rozwijać talenty plastyczne, aktorskie, konstruktorskie i wiele innych.

Będzie też czas na eksperymenty naukowe i zawody sportowe w niecodziennych dyscyplinach.

Każdy uczestnik otrzyma mapę świata i będzie tworzył własny niepowtarzalny dziennik podróży.

Przykładowy plan dnia:

9.00 – 10.30- przedstawienie kraju, po którym będziemy podróżować- jego położenia (uczestnicy planują trasę, środek transportu), ciekawe miejsca, zwyczaje, charakterystyczne zwierzęta i rośliny, tradycyjne potrawy, znane osoby – zawodnicy na podstawie filmów, książek, opisów obrazujących poznawane miejsca, zbierają jak najwięcej wiadomości do późniejszych zadań, uzupełniają swój Dziennik Podróży,

10.30- 11.00 – przerwa na drugie śniadanie

11.00- 13.00 – gra planszowa, wykonywanie zadań w grupach, twórcze zabawy, zajęcia plastyczne i konstruktorskie

13.00 – 13.30 – przerwa obiadowa

13.30- 14.30 – wykonywanie ciekawych doświadczeń, poznawanie historii: niezwykłych wynalazków, wielkich rekordów sportowych oraz tych, które znalazły się w Księdze Guinessa, ta część również połączona jest z zabawami integracyjnymi i rozwijającymi

14.30- 15.00 – podsumowanie dnia, uzupełnianie zapisów w Dzienniku Podróży

TURNUS 1 – 3-7 lipca 2017

TURNUS 2 – 10-14 lipca 2017

Koszt udziału w turnusie – 170 zł


TYGODNIOWE WARSZTATY SPORTOWE

Ruch…

Ruch………

Więcej ruchu..!

Podczas naszych tygodniowych zajęć mali uczestnicy będą mieć możliwość dania upustu swoim nadwyżkom energii ;).

Zaktywizujemy się sportowo, ale również nie zabraknie elementów poznawczych związanych z zachowaniem bezpieczeństwa i zaznajomieniem się z podstawowymi przepisami gier zespołowych. A wszystko w duchu fair play!

Przykładowy plan dnia:

9.00 – zbiórka

9.10 – poranna zaprawa oraz zabawy ożywiające

10.00-10.30 – drugie śniadanie (treściwe pierwsze śniadanie dziecko powinno zjeść w domu)

10.30-13.30 – zajęcia właściwe (gry zespołowe, w parach oraz indywidualne, zaznajomienie z techniką i podstawowymi przepisami gier, zabawy ruchowe)

13.30-14.00 – przerwa obiadowa

14.00-15.00 – kontynuacja rozgrywek, gier i zabaw

Dodatkowe informacje:

Dzieci uczestniczące w warsztatach powinny mieć odpowiedni ubiór nie krępujący ruchów oraz obuwie przeznaczone do aktywności sportowej, czapeczkę z daszkiem, a w przypadku zapowiadanych upalnych dni również krem z filtrem UV). Niezależnie od temperatury, każde dziecko ma mieć dodatkowo ze sobą bluzę lub cienką kurtkę.

Na ostatni dzień warsztatów przewidziano zajęcia na polanie przy Ścieżce Przyrodniczo-Leśnej koło Dwudniaków połączone z małym ogniskiem (dowóz dzieci we własnym zakresie).

Szczegółowe informacje będą udzielane bezpośrednio uczestnikom oraz ich rodzicom.

Codzienny odbiór dziecka w godzinach 14.45-15.15

TURNUS I – 3-7 lipca 2017  (kl. 4-6)

TURNUS II – 10-14 lipca 2017 (kl. 4-6)

TURNUS III – 17-21 lipca 2017 (kl. 1-3)

Liczy się klasa, którą dane dziecko ukończyło w danym roku.


ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN I REZERWACJI 🙂

Post Author: ł s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *