Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Święto Karpia powraca do Wierzchosławic!

1795 głosów mieszkańców subregionu tarnowskiego w 5. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zdecydowało o tym, że w 2022r do Wierzchosławic wraca Święto Karpia.

Hodowla karpia ma tutaj ponad pięćsetletnią tradycję, a karp królewski z Wierzchosławic znany jest ze swojego niepowtarzalnego, doskonałego smaku.

W imieniu Stowarzyszenia kULtura – organizatora wydarzenia – zapraszamy 28 sierpnia do Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach. Wśród zaplanowanych atrakcji: degustacja potraw z karpia, koncert zespołu Mali Swojacy, Zespół Pieśni i Tańca Swojacy, Przystanek Mrówkowiec oraz gwiazda wieczoru Baciary, a potem zabawa do północy!

Dziękuję wszystkim osobom, które oddały głos w Małopolskim Budżecie Obywatelskim na nasz projekt. Cieszę się, że Święto Karpia wróci do kalendarza imprez w Wierzchosławicach – powiedział Andrzej Mróz Wójt Gminy Wierzchosławice.

 

Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.