Druga edycja Sobótki nad Dunajcem już za nami. W tym roku rozszerzyliśmy formułę o przegląd twórczości zespołów ludowych z Małopolski. Na scenie zaprezentowały się: Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, Zespół Regionalny „Zielony Jawor”, Zespół Pieśni i Tańca Swojacy oraz Zespół Regionalny Mystkowianie.

W programie Sobótki było wszystko co pozwoliło nam wczuć się w sobótkowy, letni nastrój: wicie i puszczanie wianków na Dunajcu, muzyka i tańce, poszukiwanie kwiatu paproci, ognisko. Szczególne podziękowanie dla  Stowarzyszenie klub seniora przystań za zorganizowanie i poprowadzenie warsztatów wicia wianków.

Swój program – pieśni ludowe a cappella zaprezentował zespół Zazula, który przyjechał do Wierzchosławic prosto z koncertu na opolskim festiwalu. Czyste, piękne głosy dziewczyn z zespołu, ich stroje, sceneria łąk nad Dunajcem i letnia pogoda sprawiły, że był to występ magiczny.

Dziękujemy za pomoc w organizacji: Panu Andrzejowi Mrozowi Wójtowi Gminy Wierzchosławice, firmie Jolmax, Sebastianowi Szafarzowi, firmir Miś Transport Spedycja, jednostkom OSP z Wierzchosławic, Gosławic i Bogumiłowic oraz Policjantom z komisariatu Policji Tarnów Zachód oraz posterunku Policji w Wierzchosławicach.

Fot. Robert Bryl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *