Słowa Witosa odżyły na nowo

95 lat temu Wincenty Witos zaprosił do Wierzchosławic Władysława Reymonta z okazji przyznania mu nagrody Nobla za powieść „Chłopi”. Odbyły się wtedy Wielkie Dożynki, na które zjechali uczestnicy z całej Polski.
Zapraszamy do obejrzenia przejmującej mowy powitalnej Wincentego Witosa oraz wystąpienie Władysława Reymonta w wykonaniu aktorów Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego Pana Fabiana Kocięckiego i Ireneusza Pastuszaka.
Rekonstrukcja tego wydarzenia była jednym z punktów obchodów 100. rocznicy wojny z Bolszewikami organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach.
 

Rekonstrukcja przywitania Włądysława Reymonta przez Wincentego Witosa na dożynkach w 1925r

#Wiktoria192095 lat temu Wincenty Witos zaprosił do Wierzchosławic Władysława Reymonta z okazji przyznania mu nagrody Nobla za powieść „Chłopi”. Odbyły się wtedy Wielkie Dożynki, na które zjechali uczestnicy z całej Polski. Obejrzyjcie przejmującą mowę powitalną Wincentego Witosa oraz wystąpienie Władysława Reymonta w wykonaniu aktorów Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego Pana Fabiana Kocięckiego i Ireneusza Pastuszaka.Wydarzenie sfinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Projektu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Koalicja dla Niepodległej. Wincenty Witos – Premier Rządu 1920r.

Opublikowany przez Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach Czwartek, 3 września 2020

Wydarzenia sfinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022
w ramach Projektu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.
Koalicja dla Niepodległej. Wincenty Witos – Premier Rządu 1920r.

Post Author: Marta Strączyńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *