Relacja i wyniki z nocnego Turnieju „Pod Gwiazdami”

W nocy z 11 na 12 sierpnia na boisku sportowym do siatkówki plażowej przy Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach odbył się nocny turniej siatkówki plażowej „Pod Gwiazdami”. W turnieju tym udział wzięło 9 par męskich i 2 pary mieszane – damsko-męskie. Pogoda dopisała, co sprawiło, że zawodnicy grali i świetnie się bawili do 1:30 w nocy. Turniej został rozegrany systemem brazylijskim do 2 przegranych. Poziom turnieju był wyrównany, a pary grając przy sztucznym oświetleniu walczyły o każdy mały punkt.

Do najlepszej czwórki dostały się pary, które w zaciętych pojedynkach musiały wykazać się dobrą kondycją i skupieniem na grze.

I PÓŁFINAŁ:
Dawid Gębala / Łukasz Oleszczuk wygrali  po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku z parą Magdalena Jaszkowska / Mateusz Marciniak – 22:20.

II PÓŁFINAŁ:
W drugim półfinale wyższość pokazała para Karol Curyło / Krzysztof Milanowski nad rodzinną parą Janusz Basta / Jakub Basta – 21:15.

Mecz o III miejsce:
W meczu o 3 miejsce pary zagrały do dwóch wygranych setów do 15-tu punktów. III miejsce zajęła para Basta / Basta wygrywając w 2:1 z parą Jaszkowska / Marciniak – 15:12, 12:15, 15:12.

Mecz finałowy:
Miano najlepszych nocnych siatkarzy również po 3 zaciętych pojedynkach lepsi okazali się Curyło / Milanowski wygrywając 2:1 z parą Gębala / Oleszczuk – 15:13, 11:15, 15:9. 

Klasyfikacja turnieju:

  1. Karol Curyło / Krzysztof Milanowski
  2. Dawid Gębala / Łukasz Oleszczuk
  3. Janusz Basta / Jakub Basta
  4. Magdalena Jaszkowska / Mateusz Marciniak

5-6. Piotr Cholewa / Grzegorz Truchan
Mateusz Ogar / Paweł Łakoma

7-8. Sylwia Szromnik / Rafał Borowiec
Paweł Jagoszewski / Mateusz Porosło

9-11. Wiktor Kwapniewski / Wojciech Patulski
Leszek Wilga / Tomasz Truchan
Jakub Widła / Sebastian Widła

Rolę sędziego pełnił Mateusz Muniga, a wyróżnienia wręczył Łukasz Słomski, koordynator turnieju organizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach.

Post Author: Mateusz Muniga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *