Piknik rodzinny oraz przekazanie samochodu ratowniczego dla OSP Gosławice / 15 lipca 2018 r.

Wiele powodów do zadowolenia mają w ostatnich dniach strażacy z OSP Gosławice. Po latach starań ich jednostka wzbogaciła się o samochód ratowniczo-gaśniczy – Renault Midliner G270 GBA 3/16 Camiva.

Z tej okazji Wójt Gminy Wierzchosławice Zbigniew Drąg oraz Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Gosławicach mają zaszczyt zaprosić Mieszkańców Gminy Wierzchosławice na uroczystość przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Gosławice.

W najbliższą niedzielę 15 lipca o godz. 18.00 obok Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach odbędą się główne uroczystości związane z przekazaniem samochodu. Swój udział zapowiedział m.in Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej oraz władz samorządowych różnych szczebli.

Dodatkowo w tym dniu od godz. 14.00 do 18.00 dla mieszkańców został przygotowany piknik profilaktyczny z elementami promocji bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Strażacy zaprezentują swoje samochody, a na wszystkich przybyłych będzie czekał darmowy grill oraz animacje dla dzieci, bańki mydlane, malowanie twarzy, przejażdżki konikami, darmowa zjeżdżalnia i wiele innych atrakcji. Podczas pikniku będzie przeprowadzona zbiórka do puszek z której całkowity przychód zostanie przeznaczony na potrzeby remontu domu znajdującej się w trudnej sytuacji rodziny z Bobrownik Małych.

– Pragę podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do pozyskania samochodu ratowniczego dla jednostki OSP Gosławice, a druhom za ich wytrwałość i ofiarność w niesieniu pomocy osobom znajdującym się w potrzebie – mówi Wójt Gminy Wierzchosławice Zbigniew Drąg.

OSP Gosławice jest niewielką, ale bardzo aktywną jednostką – pomimo, że nie jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednostka specjalizuje się w ratownictwie wodnym. Pozyskanie tego samochodu pozwoli na poprawę warunków funkcjonowania jednostki, wzrost bezpieczeństwa pracy strażaków i docelowo podniesienie skuteczności podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Serdecznie zapraszamy!

Program uroczystości:

Piknik rodzinny oraz przekazanie samochodu ratowniczego dla OSP Gosławice

Godz. 14.00

Piknik rodzinny w parku obok Centrum Kultury Wsi Polskiej

– darmowy grill, animacje dla dzieci, bańki mydlane, malowanie twarzy, przejażdżki konikami, darmowa zjeżdżalnia, prezentacja samochodów strażackich. 

Godz. 18.00
Uroczystość przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Gosławice

ORGANIZATORZY

Wójt Gminy Wierzchosławice Zbigniew Drąg
Ochotnicza Straż Pożarna w Gosławicach
Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach

Post Author: Dominika Ramian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *