Paszczaki gotują – Kuchnia włoska warsztaty kulinarne w Wierzchosławicach

W okresie wakacyjnym Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach organizuje kolejne warsztaty kulinarne dla najmłodszych mieszkańców Gminy Wierzchosławice. To doskonały pomysł dla rodziców, którzy chcą zainteresować swoje dzieci gotowaniem.

Wakacje to czas podróży. Z pewnością każdy kto odwiedził słoneczną Italię zapamiętał jej kuchnię. Kuchnia włoska to olbrzymie kulinarne bogactwo. Tradycje kulinarne, niepowtarzalny smak, a równocześnie prostota dań – sprawiają, że kuchnia włoska podbija serca smakoszy na całym świecie. Podczas warsztatów spróbujemy trafić do serc małych kucharzy, którzy poznają tajniki przygotowania świeżego makaronu oraz pizzy. Ta ostatnia stanowi główny przysmak dzieci, które z pewnością chętnie pomagają rodzicom w kuchni.

Zajęcia poprowadzą blogerzy kulinarni – z portalu Paszczakigotuja.pl. Ania i Michał od kilku lat dzielą się z czytelnikami swoją pasją do gotowania i jedzenia. Swoje umiejętności kulinarne wciąż rozwijają na warsztatach z najlepszymi szefami kuchni w kraju. Od dwóch lat prowadzą warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych – tym razem zawitają do Wierzchosławic.

Zajęcia odbędą się w 15 osobowych grupach w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach – 20. lipca (czwartek):

  • grupa o godz. 17.00. (Czas trwania warsztatów około 1,5 godz.)

Zapisy i szczegóły pod nr tel. 014 657 57 57. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszenia. Zapewnimy wszystkie niezbędne materiały na warsztaty (uczestnicy otrzymają dyplom „Kulinarny podróżnik – włoski mistrz kuchni”). Warsztaty w cenie 30 zł od osoby.

Pod okiem instruktorów uczestnicy zajęć będą przyswajać sobie umiejętność przygotowywania dań kuchni włoskiej – pizzy i spaghetti. To miły, pomysłowy, a jednocześnie pożyteczny sposób spędzenia wolnego czasu, który na pewno zaprocentuje w przyszłości. Po takich zajęciach z pewnością każde dziecko będzie chętne do pomocy w kuchni.

Uwaga! W sierpniu kolejne warsztaty – tym razem – kuchnia amerykańska i prawdziwe domowe burgery!

Serdecznie zapraszamy!

Post Author: Marzena Padło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *