Obchody Święta Niepodległości w Wierzchosławicach

Wójt Gminy Wierzchosławice oraz Gminne Centrum Kultury zapraszają mieszkańców Gminy Wierzchosławice w niedzielę 11 listopada 2018 r. na obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Wydarzenia sprzed 100 lat – z 11 listopada 1918 roku były przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Nadeszła upragniona wolność. Ten szczególny dzień jest okazją do świętowania, ale również skłania nas do refleksji na temat ofiar jakie ponieśli nasi przodkowie.

W Gminie Wierzchosławice jest wiele miejsc uświęconych krwią Polaków i wszystkie są otoczone opieką i pamięcią mieszkańców. W tym dniu warto je odwiedzić, by uczcić pamięć przodków, który walczyli i ginęli na frontach obu wojen światowych.

 

Program uroczystości:

– godz. 17:00 – Msza Św. w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców Gminy Wierzchosławice poległych na frontach I i II wojny Światowej w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach

– godz. 18.00 Apel poległych oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem mieszkańców poległych w latach 1914-1920 oraz pod grobem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym

– godz. 18.45 „NIEPODLEGŁA” –okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu: Klubu Seniora „Przystań” z Wierzchosławic oraz śpiew pieśni patriotycznych w wykonaniu   Zespołu Pieśni i Tańca „Swojacy” wraz z „ Małymi Swojakami”

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

WSTĘP WOLNY

Post Author: ł s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *