„Niepodległa” – nowa produkcja grupy teatralnej z Wierzchosławic na 100 lecie odzyskania Niepodległości

Pomimo wakacji – grupa teatralna „Oto My” z Wierzchosławic pracuje obecnie nad spektaklem „Niepodległa”. Projekt ma związek z 100 rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Widowisko powstaje w oparciu o autorski scenariusz napisany na podstawie fragmentów „Myśli nowoczesnego Polaka” R. Dmowskiego (opracowanie Katarzyna Gurgul) oraz muzykę Fryderyka Chopina.  

W przygotowaniu spektaklu bierze udział liczna grupa członków Klub Seniora „Przystań” z Wierzchosławic, a także przedstawicielki Zespołu Pieśni i Tańca „Swojacy”. O scenariusz, reżyserię i choreografię zadbała Katarzyna Gurgul. Za aranżacje muzyczne odpowiedzialny jest Piotr Niedojadło – tarnowski muzyk i kompozytor współpracujący m.in. z Tarnowskim Centrum Kultury oraz Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie.

– Spektakl dotyka tematów związanych z patriotyzmem, nie opowiada o historycznych wydarzeniach, ale stara się zapytać widza, co możemy zrobić z wolnością i jak wobec niepodległości kształtować przyszłość.

Spektakl oczywiście nie jest kabaretowym ujęciem rzeczywistości – jak dotychczasowe produkcje grupy „Oto My”. Oczywiście nie zapominamy o naszych kabaretowych korzeniach i kolejne produkcje będą wracały do tej konwencji. Niemniej chcieliśmy pokazać, że umiemy nie tylko śmiać się, ale ważna jest dla nas również Polska jako kraj w którym rozwijamy się i jesteśmy – mówi Katarzyna Gurgul świeżo „upieczona” absolwentka wydziału reżyserii na Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.

Premiera spektaklu odbędzie się 8 września 2018 r. w Regionalnym Centrum Kultury i Bibliotek im. Jana Pawła II w Brzesku. Po premierze w Brzesku planowana jest premiera w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach – na którą już teraz serdecznie zapraszamy! Planowany termin – to początek listopada.

Trzymamy kciuki za udaną premierę!

==

„Niepodległa”

Scenariusz, reżyseria i scenografia- Katarzyna Gurgul 
Aranżacje muzyczne – Piotr Niedojadło

 

Występują:

1. Adamowska Czesława
2. Bąk Ewa
3. Bąk Ryszard
4. Biały Adam
5. Dąbrowska Kazimiera
7. Godlewski Henryk
8. Katra Tadeusz
9. Kwaśniak Maria
10. Pietrusiak Kazimiera
11. Pietrusiak Leszek
12. Starzyk Stanisław
13. Wodniak Maria
14. Wodniak Marian
15. Wójcik Ewa
16. Zorek Teresa
17. Zorek Andrzej

18. Pochroń Paulina
19. Pochroń Maria
20. Stoszko Kinga
21. Aleksandra Więcek

22. Natalia Gurgul
23. Grzegorz Gurgul
24. Katarzyna Gurgul

Post Author: Dominika Ramian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *