Młodzież z Włoch, Słowacji, Bułgarii w Wierzchosławicach

W projekcie „Art&Culture – Our Universal Common Language” realizowanym w dniach 6-13 października 2017 r. w Tarnowie, przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Młodzieżowych Art w ramach programu Erasmus + Akcja Młodzież, udział wzięła młodzież z Polski, Włoch, Bułgarii oraz Słowacji (łącznie aż 36 osób!!!).

Codzienne zajęcia prowadzone zgodnie z zasadami edukacji pozaformalnej odbywały się w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, na terenie Tarnowa oraz w nieodległych od naszego miasta miejscowościach (Szczurowa, Żabno, Borzęcin Dolny i Bielczy). Główne tematy poruszane w trakcie projektu przez uczestników to: Romowie i/lub inne mniejszości, kultura i kreatywność a także zagadnienia dotyczące migrantów. Uczestnicy projektu odwiedzili min: Muzeum Etnograficzne w Tarnowie w murach którego mieli możliwość poznać historię Romów, zobaczyć na własne oczy wozy którymi Romowie podróżowali, a także pogłębić wiedzę na temat romskiej kultury i zwyczajów, centrum miasta (Bima, cmentarz żydowski, Starą Łaźnię) a także miejscowości silnie związane z historią Romów w regionie.

Podczas zajęć prowadzonych w znakomicie wyposażonych i przestronnych salach Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach do uczestników projektu dołączyła około 30- osobowa grupa młodzieży na co dzień uczęszczająca do pobliskiego gimnazjum im: Jana Pawła II w Wierzchosławicach. Kulminacyjnym punktem każdego dnia wymiany były wieczory narodowe w trakcie których uczestnicy z Polski, Włoch, Bułgarii i Słowacji prezentowali swoim koleżankom i kolegom min: historię, kulturę, zwyczaje oraz kuchnię swojego kraju.

Sonda uliczna

 

Projekt: „Art&Culture – Our Universal Common Language”
Program: Erasmus + Akcja Młodzież
Kraje uczestniczące: Polska, Włochy, Bułgaria, Słowacja
Termin: 6-13 października 2017 r.
Lokalizacja: Tarnów/Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosłwicach
Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Młodzieżowych Art

Post Author: Krzysztof Bogusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *