Mania Rollowania

MANIA ROLLOWANIA

Jeśli jesteś fanem (ewentualnie fanatykiem;) łyżworolek lub wrotek, Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach serdecznie zaprasza Cię do udziału w akcji, której celem jest propagowanie tej aktywności, walorów krajobrazowych naszego bezpośredniego otoczenia i ogólnie pojętego zdrowego trybu życia.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż zaplanowana trasa naszej rolkarskiej wycieczki przebiegać będzie drogą rowerową „Velo Dunajec”, cieszącą się dużą, ciągle rosnącą popularnością wśród rowerzystów ze względu na wyjątkowy w naszym regionie przebieg (wał Dunajca).

Sama akcja będzie miała swobodny charakter koleżeńskiego, aktywnego spotkania z założeniem dobrej zabawy w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

Przebieg samego przejazdu będzie miał charakter rekreacyjny, dlatego do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku. Wymagana jest jednak umiejętność jazdy na rolkach/wrotkach, dzięki której każdy uczestnik ruchu będzie mógł przemieszczać się w sposób bezpieczny po wyznaczonej trasie. Osoby niepełnoletnie powinny posiadać zgodę rodzica na udział w akcji lub przybyć wraz z opiekunem. Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach nie bierze odpowiedzialności za przybyłe osoby.

Promujemy bezpieczeństwo, dlatego serdecznie zachęcamy do założenia na głowę kasku oraz wyposażenia się w komplet ochraniaczy na kolana, łokcie oraz nadgarstki.

Wyznaczona trasa ma dystans ok. 10 km i polegać będzie na przejeździe z Ostrowa do mostu autostradowego nad Dunajcem, a następnie powrót. Możliwe jest jednak wydłużenie trasy bądź jej skrócenie, w zależności od predyspozycji i nastawienia grupy oraz pozostałego czasu do zapadnięcia zmroku. Dla osób o mocno sportowym zacięciu i chęci zrobienia dłuższego, a nawet całego dostępnego odcinka „Velo”, zaleca się zabranie ze sobą lampek czołowych i elementów odblaskowych.

UWAGA!

Każdy uczestnik naszego przejazdu jest traktowany jako pieszy i jako taki ma bezwzględny obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu innym uczestnikom ruchu (w tym przypadku rowerzystom).

Po trasie należy przemieszczać się jak najbliżej lewej strony i poruszać się jeden za drugim. Zabronione jest zajmowanie większej ilości miejsca, niż to jest konieczne ze względów bezpieczeństwa.

 

Informacje organizacyjne:

Miejsce startu – przy wjeździe na trasę „Velo Dunajec” obok  mostu w Ostrowie

Godzina startu – 1700

Przebieg drogi – „Velo Dunajec” od mostu w Ostrowie, do mostu autostradowego i z powrotem (ok.10 km)

Wstęp wolny !

 

Wydarzenie realizowane jest w ramach III WIOSENNEJ REAKTYWACJI

Post Author: Marta Strączyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *