Kolędy i pastorałki „Swojaków” w Centrum Kultury w Wierzchosławicach

Według tradycji polskiej 2 lutego kończy się okres Bożego Narodzenia – z tej okazji na kilka dni przed tą datą – w niedzielę 28 stycznia zapraszamy do Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach na koncert który nawiązują do tradycji bożonarodzeniowych. Zespół Pieśni i Tańca „SWOJACY” wraz z „Małymi SWOJAKAMI” serdecznie zapraszają na koncert kolęd i pastorałek „Śpiewajmy dziś Panu”. Gościnnie wystąpi również zespół estradowy firmy „Brukbet”, który zaprezentuje swój program bożonarodzeniowy pt. „Gdzie jest nasze Betlejem”.

W programie widowiska znajdą się m.in. tradycyjne świąteczno-noworoczne powinszowania, kolędy i pastorałki trochę tańca i wspólne z kolędowanie z publicznością. Kolędnikom z Wierzchosławic towarzyszyć będzie kapela ludowa. Wszystko to w barwnej oprawie artystycznej i oryginalnych strojach ludowych. Podczas koncertu SWOJACY wykonają kolędy i pastorałki tj. „Z narodzenia Pana”, „Zajaśniały cudne zorze” i wiele innych , a „Mali SWOJACY” po raz pierwszy publicznie przedstawią szerszej publiczności krótki program taneczny. Również program zespołu z firmy „Brukbet” zapowiada się bardzo ciekawie i z pewnością dostarczy wielu wzruszeń.

Koncert odbędzie się w atrium Centrum Kultury Wsi Polskiej – 28 stycznia (niedziela) o godz. 18.00. Bilety wstępu na koncert do nabycia w recepcji CKWP w symbolicznej cenie 5 zł. Rezerwacja wejściówek pod nr tel. 014 657 57 57.  Prosimy o przekazanie informacji swoim bliskim i znajomym!

Na wszystkich przybyłych będą czekały wiejskie kołacze oraz specjalna zimowa herbata.

Serdecznie zapraszamy!

Występ podczas wieczoru kolęd – 2016 r.

Post Author: MP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *