Kiermasz świąteczny w Wierzchosławicach

Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy w Kościele Katolickim obchodzona jest Niedziela Palmowa, z którą wiąże się zwyczaj święcenia palm, znany w Polsce od średniowiecza. Częścią tej tradycji są uroczyste procesje palmowe.

W niedzielę 25 kwietnia o godzinie 11.00 w kościele parafialnym w Wierzchosławicach podczas uroczystej sumy odbędzie się procesja palmowa, oraz konkurs na palmę wielkanocną organizowany przez tutejszą parafię.

Dodatkowym wydarzeniem w tym dniu – organizowanym przez Gminne Centrum Kultury będzie kiermasz świąteczny. To już druga edycja tej tworzonej w Wierzchosławicach nowej tradycji. Dajmy się w tym dniu porwać przedświątecznej atmosferze! Od godz 8.45 do 13.00 Centrum Kultury w Wierzchosławicach zaprasza na kiermasz świąteczny, który odbędzie się na lodowisku obok kościoła parafialnego w Wierzchosławicach.

Płytę lodowiska wypełnią świątecznie przystrojone stoiska i wystawcy ze specjalnie dobranym asortymentem: rękodziełem, przysmakami, ozdobami wielkanocnymi. W programie wiele atrakcji, które pozwolą lepiej przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy!

Szczególnie zapraszamy osoby, które poszukują niebanalnych dekoracji – będzie je można znaleźć na stoiskach przygotowanych m.in. przez seniorów, miejscowych artystów-rękodzielników oraz dzieci i młodzież szkolną.

O świąteczną atmosferę zadba również kuchnia Centrum Kultury – będzie można spróbować żurku wielkanocnego na serwatce, a jeżeli ktoś w nim zasmakuje – to również będzie można zamówić jego dostawę na wielkanocne śniadanie.

Dużą atrakcją będzie z pewnością występ Zespołu Pieśni i Tańca „Swojacy” wraz z kapelą, który już od kilku tygodni przygotowuje się do występu podczas którego zaprezentuje wiązankę polskich melodii ludowych. Usłyszymy między innymi takie utwory jak: „Tam przy strumieniu”, „W zielonym ogrodzie”, „Niedaleko jeziora” i wiele innych.

Program Niedzieli Palowej w Wierzchosławicach

– godz. 8.45-13.00 – kiermasz świąteczny – stoiska z rękodziełem, degustacja, itp

– godz. 11.00 – Mszą Święta oraz procesja z plamami – kościół parafialny w Wierzchosławicach

– godz. 12.30 – koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Swojacy” / po zakończeniu Mszy Świętej

Serdecznie zapraszamy!

 

Osoby zainteresowane wystawieniem stoiska – zapraszamy do kontaktu – tel. 504 154 146.

Post Author: Krzysztof Bogusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *