III Półmaraton Czytania w Wierzchosławicach

III Półmaraton Czytania w Wierzchosławicach
„Opowieści gęsiego pióra”

Już 14 czerwca (piątek) zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Półmaratonu Czytania, organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Władysława Stanisława Reymonta w Wierzchosławicach oraz Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach.

Gościem naszego spotkania z książką będzie autorka powieści fantastycznych dla dzieci, pani Dorota Bałuszyńska-Srebro, której dzieła przybliżać będą dzieci ze szkół z terenu naszej Gminy.
Będzie można też nabyć kilka książek.

Następnie przewidziano występ Szkolnego Koła Teatralnego „Arlekin” ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowicach.

Z kolei w godzinach popołudniowych, aż do zakończenia akcji, przewidziano czytanie sagi o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, jednego z najwybitniejszych polskich autorów powieści fantastycznej.
Dwa tomy opowiadań oraz pięcioksiąg przygód o Geralcie z Rivii, zdobyły rzesze fanów na całym świecie, bijąc rekordy popularności w naszym kraju i stając się swego rodzaju fenomenem.
Mimo, iż poruszamy się w obszarach fantastyki, realność i barwność postaci oraz problematyka zawarta na kartach powieści nadal pozostają niezwykle uniwersalne i ponadczasowe.
Nie bez znaczenia pozostaje również niezwykła lekkość pióra Sapkowskiego, będącego niedoścignionym wzorem dla wielu współczesnych pisarzy.

Wśród czytających będzie Wójt Gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzchosławicach – Anna Mikos, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach – Dominika Ramian, pracownicy Gminy Wierzchosławice oraz zaproszeni goście. Osoby chcące wziąć czynny udział w III Pólmaratonie Czytania w Wierzchosławicach prosimy o zgłaszanie się mailowo kultura@ckwp.pl Zapraszamy! 

Program wydarzenia:

Aula Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach (1 piętro)
8.00 – Start czytania „Wiedzmina” Andrzeja Sapkowskiego- rozpoczęcie imprezy przez dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach Dominikę Ramian oraz uczniów ze szkół podstawowych
10.30 – spotkanie z autorką powieści fantastycznych dla dzieci – Dorotą Bałuszyńską-Srebro
11.00 – występ Szkolnego Koła Teatralnego „Arlekin” ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowicach.

Po występie do godziny 20.00 czytanie wybranych fragmentów „Wiedźmina” przez dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzchosławicach – Annę Mikos, Wójta Gminy Wierzchosławice Andrzeja Mroza, pracowników Urzędu Gminy, zaproszonych gości oraz wszystkich chętnych, którzy wezmą udział w przedsięwzięciu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do licznego udziału.

Post Author: ł s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *