III Półmaraton Czytania 2019

III Półmaraton Czytania 2019 r. „Opowieści gęsiego pióra” już za nami. 

W miniony piątek 14 czerwca 2019 r. o godzini 8h w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach rozpoczął się III Półmaraton Czytania „Opowieści gęsiego pióra”. W tym roku wybór padł na fantastykę, której przedstawicielami między innymi jest Andrzej Sapkowski i Dorota Bałuszyńska-Srebro. Autorzy kierują swoje opowieści do różnych grup wiekowych. Andrzej Sapkowski to jeden z najwybitniejszych autorów fantastyki, a saga o Wiedżminie zyskała anów na całym świecie. Gościem specjalnym III Półmaratonu Czytania była Dorota Bałuszyńska-Srebro, która która żywo opowiadała o swoich książkach zachęcając młodzież do czytania i tworzenia własnych fantastycznych opowieści. Na zakończenie spotkania możliwe było zadanie jej pytań i otrzymanie dedykacji w książce. Bardzo dziękujemy za to inspirujące spotkanie  i czekamy na kolejne.

III Półmaraton Czytania „Opowieści gęsiego pióra” rozpoczęła dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach – Dominika Ramian. Przeczytała cztery rozdziały pierwszego tomu Sagi o Wiedżminie Andrzeja Sapkowskiego „Krew Elfów”. Pałeczkę w maratonie przejęli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Łętowicach, którzy oprócz wspólnego czytania uświetnili swoją obecność występem Szkolnego Koła Teatralnego „Arlekin”. Młodzież szkolna bardzo chętnie zaangażowała się w czytanie fragmentów książki, które zostały wykonane z podziałem na role. Następnie wsparli nas seniorzy z Klubu Seniora „Przystań”, którzy dotrwali prawie do końca pierwszego tomu Sagi. Kolejnymi uczestnikami byli pracownicy Urzędu Gminy Wierzchosławice, których występ zainaugurował wójt gminy Wierzchosławice – Andrzej Mróz. Kolejna zmiana sztafety nastapiła przez naszego dzielnicowego, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Annę Mikos, pracowników Biblioteki Publicznej i Przewodniczącą Rady Gminy, jak również sołtysa Wierzchosławic oraz mieszkańców gminy Wierzchosławice, którzy zgłosili chęć wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Należy nadmienić, że pracownicy Biblioteki kilkakrotnie i wytrwale wspierali ideę czytania. Szczególne podziękowania należą się Iwonie Gleisner, która wytrwale trzymała pieczę nad wszystkimi uczestnikami spotkania.

Serdecznie dziękujemy za udział w przedsięwzięciu wójtowi Andrzejowi Mrozowi, pracownikom Urzędu Gminy Wierzchosławice, Przewodniczącej Rady Gminy – Małgorzacie Moskal, dzielnicowemu sierż. Michałowi Sabatowi, sołtysowi Wierzchosławic – Markowi Markiewiczowi, uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Łętowicach, Klubowi Seniora „Przystań” oraz wszystkim mieszkańcom gminy Wierzchosławice za wspólne czytanie fragmentów „Wiedzmina” Andrzeja Sapkowskiego. 

 

     

Szersza relacja fotograiczna znajduje się na stronie FB dostępna tutaj. Wszystkim, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu serdecznie dziękujemy i liczymy na udział w przyszłym roku!

Post Author: Marzena Padło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *