Gminny Dzień Kobiet w Wierzchosławicach / 8 marca

Wójt Gminy Wierzchosławice Zbigniew Drąg, Gminne Centrum Kultury oraz Klub Seniora „Przystań” serdecznie zapraszają wszystkie mieszkanki Gminy Wierzchosławice na Gminny Dzień Kobiet.

Nieco ponad 100 lat temu dzień 8 marca został ustanowiony Świętem Kobiet. W swojej idei był to wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.  Z czasem święto ewoluowało, by dzisiaj, w dobie równouprawnienia kobiet stanowić formę podziękowania dla kobiet za ich wkład w czynienie świata lepszym i oczywiście piękniejszym.

W czwartek 8 marca o godzinie 18.00 w auli Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach zaprezentowany zostanie okolicznościowy program artystyczny z okazji Dnia Kobiet. W jego przygotowaniu bierze udział udział Klub Seniora „Przystań” szykujący na tę okazję premierę nowej sztuki kabaretowej „Wieczorne wiadomości”. O scenariusz, reżyserię i choreografię zadbała Katarzyna Gurgul. 

Miłym akcentem czwartkowego wieczoru będzie występ Marcina Walkowicza – tarnowskiego wokalisty i kompozytora. W programie jego recitalu znajdzie się kilka utworów o kobietach i dla kobiet.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa kilkudziesięciu prac malarskich autorstwa Grażyny Wołek.

Na zaproszone Panie oprócz symbolicznej goździka czeka również słodki poczęstunek. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji w postaci talonów na usługi kosmetycznej, biletów to tarnowskiego teatru oraz warsztatów makijażu.

Z pewnością każda z Pań która skorzysta z zaproszenia spędzi ten wieczór w miłej atmosferze.

W programie :
17.30 – 20.00 – warsztaty makijażu – MARY KAY Ilona Zaleśny – doradztwo pielęgnacyjne i wizaż dla Pań.
18.00 – „Wieczorne wiadomości” – spektakl grupy teatralnej OTO MY z Klubu Seniora PRZYSTAŃ, obchodzącego niedawno III rocznicę swojej działalności.
18.45 – Recital Marcina Walkowicza – „Ach kobiety!”

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Post Author: Krzysztof Bogusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *