Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach zaprasza do udziału w Tygodniowych Warsztatach Feryjnych

podczas których, jak co roku, nie zabraknie atrakcji dla zapisanych dzieci.

 

 

KLUB TWÓRCZEGO PODRÓŻNIKA

TURNUS  27-31 stycznia 2020  (kl. 1-6)

Zajęcia będą prowadzone w godzinach 9.00-15.00.

W przerwach między poszczególnymi etapami podróży uczestnicy będą rozwijać talenty plastyczne, aktorskie, konstruktorskie i wiele innych.

Będzie czas na  poznawanie ciekawych miejsc, eksperymenty naukowe oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Każdy uczestnik otrzyma mapę świata i będzie tworzył własny niepowtarzalny dziennik podróży.

Wyruszamy w podroż po niezwykłych zakątkach naszego globu. Nasza podróż to gra planszowa, więc żeby pokonać kolejne etapy, uczestnicy będą wykonywali różnorodne zadania. Pierwszym będzie skonstruowanie „wehikułu podróżniczego”, który musi  pływać, latać
 i poruszać się po lądzie. Wasza wyobraźnia nie ma granic, więc już szukajcie pomysłów.

Tegoroczną przygodę zaczniemy w Norwegii, kraju słynącym z Wikingów i sportów zimowych. Jest to również ojczyzna spinacza biurowego. Zatem będziemy wykonywali różne doświadczenia właśnie z użyciem tego wynalazku. Będziemy próbowali dotrzeć do królestwa niedźwiedzi polarnych na Svalbardzie. Żyje ich tam więcej niż ludzi.

Kolejnym etapem będzie Japonia. Spróbujemy coś napisać po japońsku, a to nie łatwe zadanie bo są tam aż trzy alfabety. Czy wiecie kim są upychacze i dlaczego na wulkanie jest śnieg?

Jak już tego się dowiemy budując własne wulkany i eksperymentując z magicznym jojem wyruszymy do Oceanii. Co prawda, tam będzie panowało lato, ale warto odwiedzić dom pingwinów. One kojarzą się z zimą. W tym dniu będziemy eksperymentować z wodą, a może zrobimy sztuczny piasek
i będziemy z niego budować  co podpowie Wam wyobraźnia.

Stamtąd wyruszymy śladem bajkowych pingwinów i króla Juliana na Madagaskar. Żyje tam 80 gatunków węży, ale spokojnie żaden nie jest jadowity. Zrobimy wyścigi wężowe i eksperymenty
z powietrzem.

Naszą podróż zakończymy w Argentynie.  Jest tam najszersza droga na świecie. Ma aż 14 pasów . Argentyńczycy jako pierwsi wprowadzili rozpoznawanie  człowieka po odciskach palców. Więc Waszym ostatnim zadaniem będzie łamanie szyfrów i odczytywanie śladów- może na śniegu.

————————–————-

Tygodniowe Warsztaty Sportowe

TURNUS I – 27-31 stycznia 2020  (kl. 1-3)

TURNUS II – 03-07 lutego 2020 (kl.4-6)

Zajęcia będą prowadzone w godzinach 9.00-15.00.

Podczas naszych tygodniowych sportowych zajęć mali uczestnicy będą mieć możliwość dania upustu swoim nadwyżkom energii :). Zaktywizujemy się sportowo, ale również nie zabraknie elementów poznawczych związanych z zachowaniem bezpieczeństwa i zaznajomieniem się z mniej popularnymi formami aktywności. A wszystko w duchu fair play!

W programie między innymi wyjazd na kręgle, konkurencje sprawnościowe, czy park trampolin.

Nie zabraknie również możliwości „popluskania” się w wodzie, lekcji survivalu, czy pobudzenia wyobraźni poprzez inne gry i zabawy ruchowe.

 


 

Koszt udziału:

200 zł – dzieci z terenu gminy Wierzchosławice

250 zł – dzieci spoza gminy

Rezerwacje miejsc wyłącznie osobiste ! Aby zostać wpisanym na listę, należy uiścić przedpłatę w wysokości 100 zł. Przedpłata jest bezzwrotna i przepada w przypadku późniejszej rezygnacji z udziału.

 

ZAPISY:

Aby dokonać zapisu, należy zgłosić się osobiście do recepcji Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach, wypełnić „Kartę zgłoszeń” oraz wpłacić 100 zł bezzwrotnej zaliczki. Resztę kwoty należy wpłacić do piątku poprzedzającego rozpoczęcie danego turnusu. Nie jest możliwe dokonanie telefonicznego bądź mailowego zgłoszenia.

Pierwszeństwo zapisów przypada dzieciom zameldowanym na terenie gminy Wierzchosławice. Dzieci spoza terenu naszej gminy do 15 stycznia 2020 można zapisywać na listę rezerwową (w takim przypadku nie ma konieczności osobistego zgłaszania oraz dokonywania wpłaty). Po 15 stycznia, dziecko spoza gminy Wierzchosławice może być zapisane na listę właściwą w przypadku wolnych  miejsc.

Każde dziecko w cenie ma zapewnioną ciągłą opiekę prowadzącego, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, zaplanowane wyjazdy oraz zostaje ubezpieczone od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Nie ma możliwości zapisania dziecka na więcej niż jeden turnus, istnieje jednak opcja zapisania na listę rezerwową. W takim przypadku pierwszeństwo przypadać będzie dzieciom, które trafiły na listę rezerwową bez możliwości wcześniejszego uczestnictwa w jakichkolwiek z zaplanowanych przez GCK tygodniowych warsztatach.

Codzienny odbiór dziecka w godzinach 1445-1515


 

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN I ZAPISÓW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *