Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Mania Rollowania 2019”

27 kwietnia 2019 @ 10:00 - 13:00

Darmowy

„MANIA ROLLOWANIA 2019”

Jeśli jesteś fanem łyżworolek, nartorolek lub wrotek, Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach serdecznie zaprasza Cię do udziału w akcji, której celem jest propagowanie tej aktywności. Jeśli natomiast jeszcze owym fanem nie jesteś, to niechybnie nim się staniesz .
Walorów ogólnie pojętego wrotkarstwa jest bez liku, o czym będzie można się przekonać już 27 kwietnia bieżącego roku podczas wspólnej zabawy.

Przebieg samego przejazdu będzie miał charakter rekreacyjny, dlatego do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku. Wymagana jest jednak umiejętność jazdy na rolkach/wrotkach, dzięki której każdy uczestnik ruchu będzie mógł przemieszczać się w sposób bezpieczny po wyznaczonej trasie. Osoby niepełnoletnie powinny posiadać zgodę rodzica na udział w akcji lub przybyć wraz z opiekunem. Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach nie bierze odpowiedzialności za przybyłych uczestników.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż zaplanowana trasa naszej wrotkarskiej wycieczki przebiegać będzie asfaltową, leśną drogą, która jest zamknięta dla ruchu samochodowego (dostępna jedynie dla pracowników i służb leśnych).
Promujemy bezpieczeństwo, dlatego serdecznie zachęcamy do założenia na głowę kasku, a także wyposażenia się w komplet ochraniaczy na kolana, łokcie oraz nadgarstki.
Przejedziemy z polany na „Ścieżce Przyrodniczo-Leśnej w Wierzchosławicach” koło Dwudniaków wgłąb lasu, do końca wylanej asfaltowej drogi i z powrotem (łącznie 6 km).
Wszelkie nadaktywne osoby będą mogły pokonać wielokrotność tego odcinka .

Każdy uczestnik naszego przejazdu jest traktowany jako pieszy i jako taki ma bezwzględny obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu innym uczestnikom ruchu (rowerzystom lub innym pojazdom przemieszczającym się po drodze).

————————————-

Informacje organizacyjne:

Kiedy? – 27.04.2019 r.
Gdzie? – polana przy Ścieżce Przyrodniczo-Leśnej w Wierzchosławicach (Dwudniaki)
O której? – 10.00
Skąd/dokąd? – z polany do końca asfaltowej drogi i z powrotem (łącznie 6 km)
Dla kogo? – dla wszystkich (dzieci za pisemną zgodą lub pod opieką rodzica)
Za ile? – za DARMO !

Nie wymagane są zapisy. Zapraszamy na miejsce zbiórki w wyznaczonym czasie.
Bawimy się aktywnie i zarażamy aktywnością !
Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy.

————————————–

UWAGA !

— N A U K A – J A Z D Y —

Dla dzieci (i nie tylko) mających trudności z opanowaniem jazdy na wrotkach lub rolkach, w dniu 25.04.2019 r. zaplanowano szkolenie, podczas którego uczestnicy będą mogli zapoznać się z podstawowymi elementami jazdy, hamowaniem czy kontrolowanymi upadkami.
Spotkanie odbędzie się na lodowisku całorocznym w Wierzchosławicach w godzinach 16.00-17.30
Każdy chętny do udziału uczestnik powinien być wyposażony we własny komplet łyżworolek/wrotek, kask, a także niezbędne ochraniacze na kolana, łokcie oraz nadgarstki.
Koszt udziału – 5 zł
Zapisy pod numerem tel. 14 657 57 57.

Szczegóły

Data:
27 kwietnia 2019
Czas:
10:00 - 13:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:

Miejsce

Wierzchosławice Dwudniaki
Wierzchosławice, małopolskie 33-122 + Google Map
Telefon:
146575757
Strona internetowa:
www.kultura.wierzchoslawice.pl