Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty „Poznaj wino – smaki Mołdawii”

25 maja 2017 @ 19:00 - 21:00

zł35

Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach zaprasza do udziału w warsztatach „Poznaj wino – smaki Mołdawii”. To warsztaty dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z winem i chcą poznać tajemnice win z różnych zakątków świata. To już czwarte spotkanie nt. win jakie jest organizowane w tym miejscu.

O winach Individo, winnicy Chateau Vartely, ale także o kuchni i zwyczajach w swojej relacji prosto z podróży do Mołdawii opowie Anna Nowakowska – pasjonatka wina, kulinarnych eksperymentów i enologicznych podróży, redaktorka blogów o tematyce winnej i kulinarnej (Projekt Życie, Spotkania przy winie, Wino i kuchnia), od kilku lat współpracująca z magazynem winiarskim „Czas wina” oraz tygodnikiem Temi.

Wydawałoby się, że Mołdawia to kraj zupełnie nieturystyczny. Na pewno mało znany, ale absolutnie wart odwiedzenia. Chociażby po to, aby skosztować tutejszej kuchni i win. Chociaż mówi się, że wino mołdawskie jest dobre, bo tanie, to prawda jest taka, że w tym niewielkim kraju produkują wina na bardzo dobrym poziomie, o czym będą mogli przekonać się uczestnicy spotkania. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną wina z mołdawskiej winnicy Chateau Vartely z serii Individo. Więcej informacji nt winnicy oraz win z niej pochodzących można znaleźć na stronie http://czaswina.wixsite.com/individo <== .

Zajęcia odbędą się w 15 osobowej grupie w Centrum Kultury Wsi Polskiej – 25 maja (czwartek) od godz. 19.00 do 21.00. Do udziału w warsztatach zapraszamy miłośników wina oraz osoby z branży HoReCa. Warsztaty tylko dla osób pełnoletnich.

Czas trwania warsztatów – 2 godz.

Zapisy i szczegóły pod nr tel. 014 657 57 57. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszenia. Udział w warsztatach jest płatny (35 zł).

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

Data:
25 maja 2017
Czas:
19:00 - 21:00
Koszt:
zł35
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Gminne Centrum Kultury
Telefon:
14 657 57 57

Miejsce

Gminne Centrum Kultury
Wierzchosławice 39a
Wierzchosławice, małopolskie 33-122 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 657 57 57
Strona internetowa:
www.kultura.wierzchoslawice.pl