Czwartek z winem gruzińskim / 23 II

Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach zaprasza do udziału w warsztatach „Poznaj wino – smaki Gruzji”. To warsztaty dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z winem i chcą poznać tajemnic win z różnych zakątków świata. To już trzecie spotkanie nt. win jakie jest organizowane w tym miejscu.

Góry Kaukazu to miejsce, gdzie narodziło się wino. Zapraszamy na warsztaty degustacji wina gruzińskiego połączone z prelekcją dotyczącą regionu.  Porozmawiamy o tym, dlaczego Gruzja jest tak istotnym historycznie krajem na winnej mapie świata; czym jest tajemnicze kwewri; o sercu Kacheti- Kindzmarauli, u podnóża gór kaukaskich; dolinie Alazani; endemicznych szczepach, m.in. charakternym i zadziornym saperavi, winach pomarańczowych i dlaczego embargo Rosji wpłynęło na wzrost jakości gruzińskich win, a także o gruzińskiej gościnności i suprach.

Warsztaty prowadzi blogerka kulinarna Anna Nowakowska – pasjonatka wina, kulinarnych eksperymentów i enologicznych podróży, autorka bloga „Projekt życie”. Od kilku lat współpracuje z magazynem winiarskim „Czas wina”, współorganizuje Tarnowskie Dionizje, posiada autorską rubrykę w tygodniku Temi w dziale kulinaria.

Zajęcia odbędą się w 15 osobowej grupie w Centrum Kultury Wsi Polskiej – 23 luty (czwartek) od godz. 18.00 do 20.00. Warsztaty tylko dla osób pełnoletnich.

Czas trwania warsztatów – 2 godz.

Zapisy i szczegóły pod nr tel. 014 657 57 57. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszenia. Udział w warsztatach jest płatny (35 zł).

Serdecznie zapraszamy!

Post Author: Mateusz Muniga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *