FERIE z Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach

 

Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach zaprasza do udziału w

FERIACH 2019

 


Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach zaprasza do udziału w tygodniowych warsztatach feryjnych. Jak co roku, nie zabraknie atrakcji dla zapisanych dzieci. Zaplanowano jeden turnus plastyczny oraz dwa turnusy sportowe – każdy trwający 5 dni. Nie zabraknie dobrej zabawy, ruchu i twórczej ekspresji .

 

————————–————– KLUB TWÓRCZEGO PODRÓŻNIKA 21.01.2019 r. – 25.01.2019 r. (kl. 1-6) Podczas zajęć w KTP będziemy „podróżować” po różnych zakątkach globu.

Tegoroczną przygodę zaczniemy w Ojczyźnie Wikingów – Norwegii. Klubowicze, by ukończyć pierwszy etap, będą musieli rozegrać zawody Wikingów i nauczyć się nawigacji. Zbudujemy „drakery” i przepłyniemy wzdłuż fiordów, by poznać północne krańce naszego kontynentu i wyruszyć przez Gotlandię do brytyjskiego klifu „siedmiu sióstr”. Popłyniemy w stronę Afryki, gdzie zwiedzimy egipską Dolinę Wielorybów, odwiedzimy plemię Masajów, które pokaże nam stada flamingów i podwodne ogrody w Kenii. Następnie popłyniemy w stronę Ameryki Południowej gdzie wdrapiemy się na  Aconcague czyli Kamiennego Strażnika. Odwiedzimy Ziemię Ognistą zwaną krańcem świata gdzie przyjrzymy się pingwinom Magellana. Na wyspach Galapagos zorganizujemy „żółwiowe zabawy” a w Kolumbii wybierzemy się do indiańskiej wioski. Trzeba będzie zbudować wigwamy. Zanim jednak wódz indiański  pozwoli nam wejść do wioski,  musimy przygotować mu kokosowe prezenty.   Stamtąd udamy się do Australii. Poszukamy Diabła Tasmańskiego i przyjrzymy się Wielkiej Rafie Koralowej, Czerwonej Skale, Trzem Siostrom i Skalnej Fali. Ostatni kraj mali podróżnicy sami wybiorą.

W przerwach między poszczególnymi etapami podróży uczestnicy będą rozwijać talenty plastyczne, aktorskie, konstruktorskie i wiele innych.

Będzie też czas na eksperymenty naukowe i zawody sportowe w niecodziennych dyscyplinach  oraz zabawy na świeżym powietrzu.

Każdy uczestnik otrzyma mapę świata i będzie tworzył własny niepowtarzalny dziennik podróży.

————————–————- AKTYWNE FERIE Turnus 1: 14.01.-18.01.2019 r. (kl. 1-3) Turnus 2: 21.01-25.01.2019 r. (kl. 4-6) Podczas naszych tygodniowych sportowych zajęć mali uczestnicy będą mieć możliwość dania upustu swoim nadwyżkom energii . Zaktywizujemy się sportowo, ale również nie zabraknie elementów poznawczych związanych z zachowaniem bezpieczeństwa i zaznajomieniem się z mniej popularnymi formami aktywności. A wszystko w duchu fair play! Każde dziecko biorące udział w sportowym turnusie będzie miało okazję spróbować swoich sił na strzelnicy czy ściance wspinaczkowe, odwiedzi zawodową jednostkę straży pożarnej, przejdzie rywalizację na torze kartingowym oraz wyszumi się w parku trampolin :). Nie zabraknie również powrotu do „korzeni”, czyli zapoznania się z zabawami, w jakich uczestniczyli rodzice w ich wieku :).

————————–————— Zajęcia będą prowadzone w godzinach 9.00-15.00. Aby dokonać zapisu, należy zgłosić się osobiście do recepcji Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach, wypełnić „Kartę zgłoszeń” oraz wpłacić 80 zł bezzwrotnej zaliczki. Resztę kwoty należy wpłacić do piątku poprzedzającego rozpoczęcie danego turnusu. Nie jest możliwe dokonanie telefonicznego bądź mailowego zgłoszenia.

Pierwszeństwo zapisów przypada dzieciom zameldowanym na terenie gminy Wierzchosławice. Dzieci spoza terenu naszej gminy można zapisywać na listę rezerwową i w tym przypadku nie ma konieczności osobistego zgłaszania oraz dokonywania wpłaty. Każde dziecko w cenie ma zapewnioną ciągłą opiekę prowadzącego, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad oraz zostaje ubezpieczone od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Nie ma możliwości zapisania dziecka na więcej niż jeden turnus, istnieje jednak opcja wpisania takiego dziecka na listę rezerwową w przypadku chęci udziału w kolejnym turnusie z zaznaczeniem, iż pierwszeństwo przypadać będzie dzieciom, które trafiły na listę rezerwową bez możliwości wcześniejszego uczestnictwa w jakichkolwiekk z zaplanowanych przez nas tygodniowych warsztatach.

Koszt udziału w turnusie – 180 zł Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy do zapisów .

 

Post Author: ł s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *