Wakacje z GCK Wierzchosławice

Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach zaprasza dzieci z terenu naszej gminy do udziału w zaplanowanych tygodniowych wakacyjnych zajęciach.

„Twórczy Klub Podróżnika” oraz „Tygodniowe Warsztaty Sportowe” to  świetna alternatywa do tego, by pierwsze tygodnie wakacji spędzić w ciekawy i aktywny sposób w gronie rówieśników.

To również pretekst do wspólnej integracji i zabawy.

Udział w zaplanowanych turnusach winien być poprzedzony wypełnieniem oraz podpisaniem przez rodzica bądź prawnego opiekuna „Karty zgłoszeń”, znajdującej się w naszej recepcji.

Koszt udział w tygodniowych zajęciach wakacyjnych wynosi 180 zł. W cenie wliczone jest wyżywienie (drugie śniadanie oraz dwudaniowy obiad), ubezpieczenie oraz opieka instruktora.

Rezerwacje miejsc wyłącznie osobiste ! Aby zostać wpisanym na listę, należy uiścić zaliczkę w wysokości 80 zł. Przedpłata jest bezzwrotna i przepada w przypadku późniejszej rezygnacji z udziału.

Dane dziecko może wziąć udział tylko w jednym, wybranym turnusie ! W przypadku chęci udziału w kolejnym, istnieje możliwość zapisania na listę rezerwową.


KLUB TWÓRCZEGO  PODRÓŻNIKA

Podczas zajęć w KTP będziemy „podróżować” po różnych zakątkach globu. Nasza podróż to gra planszowa, więc żeby pokonać kolejne etapy, uczestnicy będą wykonywali różnorodne zadania.

W przerwach między poszczególnymi etapami podróży uczestnicy będą rozwijać talenty plastyczne, aktorskie, konstruktorskie i wiele innych.

Będzie też czas na eksperymenty naukowe i zawody sportowe w niecodziennych dyscyplinach.

Każdy uczestnik otrzyma mapę świata i będzie tworzył własny niepowtarzalny dziennik podróży.

Przykładowy plan dnia:

9.00 – 10.30- przedstawienie kraju, po którym będziemy podróżować- jego położenia (uczestnicy planują trasę, środek transportu), ciekawe miejsca, zwyczaje, charakterystyczne zwierzęta i rośliny, tradycyjne potrawy, znane osoby – zawodnicy na podstawie filmów, książek, opisów obrazujących poznawane miejsca, zbierają jak najwięcej wiadomości do późniejszych zadań, uzupełniają swój Dziennik Podróży,

10.30- 11.00 – przerwa na drugie śniadanie

11.00- 13.00 – gra planszowa, wykonywanie zadań w grupach, twórcze zabawy, zajęcia plastyczne i konstruktorskie

13.00 – 13.30 – przerwa obiadowa

13.30- 14.30 – wykonywanie ciekawych doświadczeń, poznawanie historii: niezwykłych wynalazków, wielkich rekordów sportowych oraz tych, które znalazły się w Księdze Guinessa, ta część również połączona jest z zabawami integracyjnymi i rozwijającymi

14.30- 15.00 – podsumowanie dnia, uzupełnianie zapisów w Dzienniku Podróży

TURNUS 1 – 25-29 czerwca 2018

TURNUS 2 – 02-06 lipca 2018

Koszt udziału w turnusie – 180 zł


TYGODNIOWE WARSZTATY SPORTOWE

 

Podczas naszych tygodniowych zajęć mali uczestnicy będą mieć możliwość dania upustu swoim nadwyżkom energii ;).

Zaktywizujemy się sportowo, ale również nie zabraknie elementów poznawczych związanych z zachowaniem bezpieczeństwa i zaznajomieniem się z podstawowymi przepisami gier zespołowych. A wszystko w duchu fair play!

Zaplanowano też wyjazdy, podczas których dzieci dodatkowo będą mogły zaktywizować się w ciekawy sposób.

Przykładowy plan dnia:

9.00 – zbiórka

9.10 – poranna zaprawa oraz zabawy ożywiające

10.00-10.30 – drugie śniadanie (treściwe, pierwsze śniadanie, dziecko powinno zjeść w domu)

10.30-13.30 – zajęcia właściwe (gry zespołowe, w parach oraz indywidualne, zaznajomienie z techniką i podstawowymi przepisami gier, zabawy ruchowe, ewentualne wyjazdy)

13.30-14.00 – przerwa obiadowa

14.00-15.00 – kontynuacja rozgrywek, gier i zabaw

Dodatkowe informacje:

Dzieci uczestniczące w warsztatach powinny mieć odpowiedni ubiór nie krępujący ruchów oraz obuwie przeznaczone do aktywności sportowej, czapeczkę z daszkiem, a w przypadku zapowiadanych upalnych dni również krem z filtrem UV). Niezależnie od temperatury, każde dziecko ma mieć dodatkowo ze sobą bluzę lub cienką kurtkę.

Na ostatni dzień warsztatów przewidziano zajęcia na polanie przy Ścieżce Przyrodniczo-Leśnej koło Dwudniaków połączone z małym ogniskiem (dowóz dzieci we własnym zakresie).

Szczegółowe informacje będą udzielane bezpośrednio uczestnikom oraz ich rodzicom.

Codzienny odbiór dziecka o godz. 15.00

TURNUS I – 2-6 lipca 2018  (kl. 1-3)

TURNUS II – 9-13 lipca 2018 (kl. 4-6)

TURNUS III – 16-20 lipca 2018 (kl. 7,8, gimnazjum)

Liczy się klasa, którą dane dziecko ukończyło w danym roku.


ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN I REZERWACJI ?

Post Author: ł s

2 thoughts on “Wakacje z GCK Wierzchosławice

  Basia

  (21 czerwca 2018 - 17:56)

  Jeden wielki minus to godziny. Malo kto wg mnie ma możliwość dowiezienia dziecka na 9 i odbioru o 15 pracując 8-16 i musząc dojechać do Wierzchosławic. Skorygujcie godziny to chetni sie znajda!

   Krzysztof Bogusz

   (25 czerwca 2018 - 16:38)

   Przyjmujemy uwagę do wiadomości. W godzinach od 8 do 9 oraz od 15 do 16 mogą pozostać pod opieką naszych pracowników, z czego korzysta część rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *