XIX Dożynki Powiatu Tarnowskiego w Gromniku / relacja

Powiatowe Święto Plonów powiatu tarnowskiego odbyło się 27 sierpnia w Gromniku, gdzie rolnicy dziękowali za chleb i trud swej pracy. Święto plonów tradycyjnie rozpoczęto Mszą Świętą następnie przyszedł czas na obrzędy dożynkowe. Piękna pogoda, wspaniała atmosfera, wyśmienite humory i dreszczyk emocji to wszystko sprawiło, że te dożynki były wyjątkowe, zwłaszcza dla nas i naszej gminy.

W XIX Przeglądzie Wieńca Dożynkowego wzięło udział 16 wieńców, w kategorii wieńca tradycyjnego wygrał wieniec z Gminy Wierzchosławice z sołectwa Bobrowniki Małe. Jury doceniło żmudną i misterną pracę , bogactwo zbóż i ziół i zasłużenie przyznało pierwsze miejsce. Jesteśmy dumni z dożynkowego sukcesu, a także że dane nam było reprezentować naszą gminę. Za zajęcie I miejsca w XIX Powiatowym Przeglądzie Wieńca Dożynkowego w kategorii Wieńca Tradycyjnego otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 1100 zł oraz 500 zł od Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Tarnowskiego. Serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim za słowa uznania, gratulacje, życzenia i wszystkie ciepłe słowa skierowane do naszej grupy wieńcowej.

W wyjeździe na Dożynki Powiatowe w Gromniku grupie wieńcowej towarzyszyli: Wójt Gminy Wierzchosławice Zbigniew Drąg, Przewodniczący Rady Gminy Wierzchosławice Artur Jasiński wraz z radnymi oraz sołtysi. 

Podczas dożynek rozstrzygnięto tez konkurs na „Najlepszego Sołtysa Powiatu Tarnowskiego„nominowanym z Gminy Wierzchosławice był Dominik Świątek sołtys Kępy Bogumiłowickiej. Gratulujemy.

Galeria zdjęć <==

Tekst : Dorota Katra / bobrownikimale.info

fot.Monika Kwiecień

Post Author: Krzysztof Bogusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *